İçeriğe geç

Alkid Reçineleri

Alkid üretim yöntemleri dört çeşittir: Alkolosis (Monogriserid) yöntemi: Bu yöntemde yağ asitlerinin trigliseridleri olan yağlar uygun bir katalist vasıtasıyla, polialkol ile birlikte ester değişimi reaksiyonu sonucu monogliserid formasyonuna çevrilir. Anhidrid (poliasit) ilave edilerek istenilen asit ve viskozite elde edinceye kadar C de reflüx altında esterleşme reaksiyonu gerçekleştirilir. Genellikle ekonomik olduğu için en çok tercih edilen yöntemdir. Yağ asidi yöntemi: Yağ asidi, poliasit ve polialkol reaktöre yüklenir. İstenilen asit ve viskozite özelliklerine ulaşıncaya kadar C de esterleştirme reaksiyonuna sonucu alkid reçine üretilir. Yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Yağ-poliasit (asidolisis) yöntemi: Yağların C de genellikle izoftalik asit ile reaksiyonundan sonra polihidrik alkol ilave edilir. Kondenzasyon reaksiyonu sonucunda alkid reçine elde edilir. Bazı özel ürünlerde tercih edilen bir yöntemdir. Yağ asidi-yağ yöntemi: Yağ asidiyle birlikte, yağ kullanılarak sonradan polialkol ve poliasit ilavesi ile gerçekleştirilen ancak çok tercih edilmeyen bir yöntemdir.

Solubilisers and Emulsifiers
Başlıksız Belge
Üretan Alkidler
Ürün Adı Ambalaj Açıklama TDS
TORKYD URAL 63 W 60 180 Kg •Özel amaçlı antikorozif marin grubu, yat ve bot vernikleri, parke ve mobilya vernikleri •Metal Yüzeyler;reaktif alüminyum metali için düşük asitliği.
TORKYD URAL 58 WS 60 180 Kg •Özel amaçlı antikorozif marin grubu, yat ve bot vernikleri, parke ve mobilya vernikleri •Metal Yüzeyler;reaktif alüminyum metali için düşük asitliği.
TORKYD URAL 59 W 60 180 Kg •Ahşap yüzeylerle uyumlu, marin uygulamalar için vernik ve tutkallar •Hava şartlarına dayanım, geliştirilmiş fiziksel ve kimyasal dayanım.
error: Content is protected !!